Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 22. listopadu 2017.

Ocenění

Napsala Marie Kocinová
2. listopadu 2017
Sochaři Jiřímu Netíkovi z Brna, který v devadesátých létech minulého století pro klášterní kostel vytvořil křížovou cestu, se dostalo mezinárodního ocenění na soutěži ve Florencii. Více čtěte na webu brno.idnes.cz, kde najdete rozhovor s ním.

PULS

Napsala Marie Kocinová
16. září 2017
Pozvání do velké rodiny malých dárců

V neděli 24. září 2017 zazní při bohoslužbách ve farnostech výzva otce biskupa Vojtěcha Cikrleho k podpoře Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Posláním Fondu PULS je shromažďovat prostředky na materiální zajištění kněží a pastorace. Cílem je vytvořit velkou rodinu malých dárců, kterým záleží na budoucnosti církve, a proto ji chtějí podpořit svými dary.  Veškeré informace o fondu PULS  jsou dostupné na internetových stránkách fond.biskupstvi.cz nebo v tiskovinách, které se průběžné distribuují do farností.

Umazané kříže

Napsala Marie Kocinová
11. září 2017
Včera se na zpravodajském serveru Seznam objevil zajímavý rozhovor s P. Markem Váchou. Redaktorka Renata Kalenská se ho ptala na jeho reakci na aféru řetězce Lídl, který na letáku v akci Řecké týdny umazal na fotografii kříže z kupolí pravoslavných chrámů. Rozhovor si můžete poslechnout, anebo přečíst v textové podobě.

Bereš si mě? Beru si tě!

Napsal Tomáš Mikula
8. září 2017
Srdečně jste zváni na duchovní obnovu pro manžele začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé. Provází P. Pavel Habrovec a Mgr. Anna Janů.
celý článek

Vyučování náboženství

Napsal Tomáš Mikula
30. srpna 2017
Rozvrh vyučování římskokatolického náboženství ve škole v Letovicích.
1. třída - úterý 12:10 – 12:55 hodin; sraz před jídelnou;
2. třída - pátek 12:10 – 12:55 hodin; sraz u šaten;
3. třída - úterý 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
4. a 5. třída - pátek 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
6. a 7. třída - úterý 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
8. a 9. třída - pátek 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
Vyučování bude zahájeno 12. a 15. září 2017

Farní den

Napsala Marie Kocinová
20. srpna 2017
se letos bude konat v neděli 3. září od 13.30 ve farním kostele a farním areálu.
Více na plakátku.
Všichni jste srdečně zváni.

Devadesátiny

Napsala Marie Kocinová
20. srpna 2017
Právě dnes by oslavil devadesátku bývalý letovický převor P. Adalbert Vojtěch Málek, který v letovickém konventu působil od roku 1990 do roku 2004. Zemřel  9. listopadu loňského roku v Brně.
S vděčností vzpomínáme na jeho působení v  Letovicích fotografií závěru vánoční scénky z roku 1998.

Zemřel bratr Jan

Napsala Marie Kocinová
27. července 2017
Dnes brzy ráno odešel za svým Pánem milosrdný bratr Jan Severin Skačan.
Pohřeb se bude konat příští sobotu 5. srpna ve 12 hodin v klášterním kostele. Fotografie je ze slavnosti Těla a Krve Páně, kdy se mu na několik dní ulevilo a on se dle svého zvyku naplno a až do konce účastnil bohoslužeb.
Parte.
Fotografie z pohřbu najdete na webu Milosrdných bratří.
Bratří s vděčností oznamují, že v sobotu při pohřbu se vybralo na misie 2017 celkem 15.069,- Kč.
Aktualizováno 7. srpna 2017

Četli jste už?

Napsala Marie Kocinová
28. června 2017
Tohle všechno ti dám, člověče, a budeš si zde moci klidně dělat i to svoje dobro, ovšem za jedné podmínky. Pokud tvé království, které vybuduješ, bude jak skleněným poklopem izolováno ode všeho božského.
Toto je paradoxně i vzkaz mučedníků. Jejich smrt je prstem, který ukazuje k nebi. Jak říká přesně ve své Ortodoxii Chesterton, sebevrah je člověk, který pohrdá životem, mučedník je člověk, který pohrdá smrtí. Vzkaz sebevraha celému světu je: Nestojíte mi za to, abych tu s vámi dále přebýval. Krása celého vesmíru, krása přírody a krása mezilidských vztahů mi je příliš málo, moje bolesti jsou silnější. Vzkaz mučedníka je přesně opačný a je to odpověď ďáblovi. Duše je cennější než celý svět, a proto se neprodává za žádnou cenu, neboť není zač ji koupit. Mučedník proto raději zemře, neboť ví, že v sobě nosí poklad, který svět a všechno, co nabízí, všechno, čím se pyšní, nemůže vyvážit.
celý článek

Manchester

Napsala Marie Kocinová
9. června 2017
Moje děti, pokračuje arcibiskup Negri, zemřely jste téměř stejně tak bezdůvodně, jako jste žily. Nebojte se, nepomohli vám žít, ale vystrojí vám „skvělý“ pohřeb, během kterého se nanejvýš projeví v celé své dušné volnomyšlenkářské rétorice všichni přítomní úřední představitelé, bohužel včetně těch církevních. Samozřejmě se váš pohřeb bude konat pod širým nebem, i pro ty z vás, kteří jsou věřící, protože příroda je teď už jediným chrámem. Robespierre by se tomu smál, protože ani on sám nedospěl k takové představivosti. Koneckonců, v katolických kostelech se už pohřební obřady neslaví, protože, jak pronikavě poznamenal kardinál Sarah, dnes se v nich pohřbívá pouze Bůh. Na chodníky nikdo nezapomene dát vaše plyšáky, vzpomínky vašeho dětství a raného mládí. Potom vše vyšumí v plytkém řečnění toho, kdo tváří v tvář tragédiím nemá co říci, protože nemá co říci ani tváří v tvář životu.
celý článek

z 70
Články/