Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 21. července 2018.

Desetiletí

14. července 2018
Dnes přesně je to neuvěřitelných 10 let ode dne, kdy tato podoba webu nahradila původní statické stránky.
Velké díky patří programátorovi, který tento redakční systém vytvořil a stále průběžně upravuje, doplňuje a udržuje v plavbě mezi úskalími neustálých aktualizací PHP a webových prohlížečů.
A nemenší poděkování patří také vám všem, kteří přispíváte svými články a vytváříte jeho podobu. Těch článků je již přes sedm stovek a většina se týká života ve farnosti.
Přejme si do další desítky, aby naše farnost žila bohatým životem a bylo stále o čem psát.

Requiem

1. června 2018
Komu se poštěstí hostit ve svém kostele "protinožce"? A zažít slavnostní atmosféru trojjazyčně zpívaného Te Deum (kromě češtiny zněla i angličtina a němčina!)? A to jsme během mše svaté napočítali ještě o dva jazyky více - celé ordinárium bylo latinské a Kyrie řecké.
Ve středu 30. května 2018 dopoledne, rok poté, co pan hrabě Alexander Hugo Kálnoky zemřel, byla urna s jeho ostatky přenesena do klášterní hrobky a slavnostně za přítomnosti světícího brněnského biskupa Pavla Konzbula uložena na místo, které ještě za svého života nechal zbudovat a kde si přál být pochován. Až půjdete na Dušičky do hrobky, všimněte si kamene hned za mřížkou pod svýma nohama - ano, potomek rodu, který založil klášter s nemocnicí, si přál, aby se po něm šlapalo.

Konečně!

20. dubna 2018
Dnes, v pátek 20. dubna 2018, se do své vlasti vrátí exulant, který měl podle záměru komunistů upadnout v zapomnění. Arcibiskup pražský a primas český Josef kardinál Beran zemřel v římském vyhnanství 17. května 1969 a byl pochován v kryptě baziliky svatého Petra blízko hrobu tohoto prvního z apoštolů. Přestože místo jeho posledního odpočinku, které vybral sám papež Pavel VI., je navýsost čestné, on sám si vždy přál vrátit se domů.
Včera byly jeho ostatky v Římě vyzdviženy a dnes by měly být převezeny do Prahy.
Přímý přenos na televizi Noe začíná v 17.45.
Jeho přáním bylo, aby se "ve všech kostelích pražské diecéze konaly děkovné pobožnosti a zněly všechny zvony..."

Celou slavnost přenesení rakve s jeho ostatky do pražské katedrály plnou symbolů přenášela v sobotu 21. 5. Česká televize a je stále k vidění v iVysílání.

Křížová cesta

Napsala Lenka Gabaríková
5. dubna 2018
Na Velký pátek (30. 3. 2018) jsme se se vydali s lidmi z letovické farnosti na křížovou cestu přírodou, během níž jsme nesli dřevěný kříž, s kterým jsme dělali po cestě zastavení, při kterých jsme četli texty a zazpívali píseň.
Křížovou cestu jsme zakončili posledním zastavením před farním kostelem a vydali se na velkopáteční obřady.
Zde je pár momentek a video z křížové cesty :).

Farní ples Letovice 2018

Napsala Lenka Gabaríková
12. února 2018
V Letovicích se dne 3. 2. 2018 uskutečnil již pátý ročník farního plesu, k poslechu a k tanci hrála skupina Špunt.
V programu plesu byla zahrnuta taneční soutěž a také vystoupení profesionálních tanečníků.
Během plesu se uskutečnila tombola.
Výtěžek z farního plesu bude věnován mládeži z farnosti a skautům.

Zde je odkaz na záznam vystoupení našich chlapů z farnosti - tradiční půlnoční překvapení :-).
Fotky z farního plesu 2018 najdete na adrese http://adamradous.rajce.idnes.cz/Farni_Ples_Letovice_2018/.

Farní ples

Katolická beseda zve na

5. farní ples,

který se uskuteční
v sobotu 3. února 2018 od 20.00 v Kulturním domě v Letovicích.
Více na plakátku.

Tříkrálová sbírka

Během letošní sbírky v Letovicích, Jasinově a Kladorubech se podařilo vybrat

93 677 Kč!

Koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Letovice Jana Bušová děkuje všem koledníkům, kteří věnovali svou energii na podporu dobré věci a rozdávali radost do našich domácností, i těm, kteří finančně přispěli a přijali je s úsměvem a vlídným slovem.
Oficiální plakátek.

Vánoční výzdoba

14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

Tříkrálová sbírka

5. ledna 2018
V sobotu 6. ledna se u nás v Letovicích uskuteční tradiční Tříkrálová sbírka.
Prosíme všechny ochotné koledníky, aby se dostavili v 9 hodin na faru. Více na plakátku. Pokud se k vám koledníci nedostanou a budete chtít přispět, bude možnost ještě týž den večer a v neděli v kostelích při mši svaté. Pokladničky budou k dispozici.

Tříkrálový koncert

31. prosince 2017
Zveme vás všechny na

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT pěveckých sborů,

který se koná v neděli 7. ledna 2018 ve farním kostele svatého Prokopa od 15 hodin.
Účinkují dětské pěvecké sbory "Carmina" a "Sluníčko", pěvecké sbory "Cantamus" a "Carpe diem".
Více na plakátku.

z 72