Vytištěno z farních webových stránek http://farnost.katolik.cz/letovice dne 26. září 2018.

Vyuka náboženství

Napsal Tomáš Mikula
29. srpna 2018
Rozvrh vyučování římskokatolického náboženství ve škole v Letovicích.
1. třída - středa 12:10 – 12:55 hodin; sraz před jídelnou;
2. třída - pátek 12:10 – 12:55 hodin; sraz u šaten;
3. třída - středa 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
4.B, 4.C a 4.D třída – Středisko volného času Letokruh, Tyršova 25 - čtvrtek 13:20 – 14:05 hodin;
4.A a 5. třída - pátek 13:10 – 13:55 hodin; sraz u šaten;
6. a 7. třída - středa 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
8. a 9. třída - pátek 14:00 – 14:45 hodin; sraz u šaten;
Vyučování bude zahájeno 12. až 14. září 2018

Poutníci

22. července 2018
Milí farníci, letos máme opět možnost přivítat u nás poutníky mířící do Slavkovic. Chceme Vás proto i tentokrát požádat, abychom jim nabídli nejen pohostinství, ale i kousek svého srdce. Nepotřebují teplé jídlo, stačí skromná večeře a sprcha. Mají s sebou karimatky i spacáky, takže pro mladší není problém vyspat se i na zemi. Poutníci přijdou ve středu 25. července v 17.30 hodin k farnímu kostelu. Nabídky ubytování hlaste u Jany Chloupkové a Romany Hoderové. Nebo v sakristii. Je potřeba ubytovat ještě část poutníků.

Desetiletí

14. července 2018
Dnes přesně je to neuvěřitelných 10 let ode dne, kdy tato podoba webu nahradila původní statické stránky.
Velké díky patří programátorovi, který tento redakční systém vytvořil a stále průběžně upravuje, doplňuje a udržuje v plavbě mezi úskalími neustálých aktualizací PHP a webových prohlížečů.
A nemenší poděkování patří také vám všem, kteří přispíváte svými články a vytváříte jeho podobu. Těch článků je již přes sedm stovek a většina se týká života ve farnosti.
Přejme si do další desítky, aby naše farnost žila bohatým životem a bylo stále o čem psát.

Requiem

1. června 2018
Komu se poštěstí hostit ve svém kostele "protinožce"? A zažít slavnostní atmosféru trojjazyčně zpívaného Te Deum (kromě češtiny zněla i angličtina a němčina!)? A to jsme během mše svaté napočítali ještě o dva jazyky více - celé ordinárium bylo latinské a Kyrie řecké.
Ve středu 30. května 2018 dopoledne, rok poté, co pan hrabě Alexander Hugo Kálnoky zemřel, byla urna s jeho ostatky přenesena do klášterní hrobky a slavnostně za přítomnosti světícího brněnského biskupa Pavla Konzbula uložena na místo, které ještě za svého života nechal zbudovat a kde si přál být pochován. Až půjdete na Dušičky do hrobky, všimněte si kamene hned za mřížkou pod svýma nohama - ano, potomek rodu, který založil klášter s nemocnicí, si přál, aby se po něm šlapalo.

Konečně!

20. dubna 2018
Dnes, v pátek 20. dubna 2018, se do své vlasti vrátí exulant, který měl podle záměru komunistů upadnout v zapomnění. Arcibiskup pražský a primas český Josef kardinál Beran zemřel v římském vyhnanství 17. května 1969 a byl pochován v kryptě baziliky svatého Petra blízko hrobu tohoto prvního z apoštolů. Přestože místo jeho posledního odpočinku, které vybral sám papež Pavel VI., je navýsost čestné, on sám si vždy přál vrátit se domů.
Včera byly jeho ostatky v Římě vyzdviženy a dnes by měly být převezeny do Prahy.
Přímý přenos na televizi Noe začíná v 17.45.
Jeho přáním bylo, aby se "ve všech kostelích pražské diecéze konaly děkovné pobožnosti a zněly všechny zvony..."

Celou slavnost přenesení rakve s jeho ostatky do pražské katedrály plnou symbolů přenášela v sobotu 21. 5. Česká televize a je stále k vidění v iVysílání.

Křížová cesta

Napsala Lenka Gabaríková
5. dubna 2018
Na Velký pátek (30. 3. 2018) jsme se se vydali s lidmi z letovické farnosti na křížovou cestu přírodou, během níž jsme nesli dřevěný kříž, s kterým jsme dělali po cestě zastavení, při kterých jsme četli texty a zazpívali píseň.
Křížovou cestu jsme zakončili posledním zastavením před farním kostelem a vydali se na velkopáteční obřady.
Zde je pár momentek a video z křížové cesty :).

Farní ples Letovice 2018

Napsala Lenka Gabaríková
12. února 2018
V Letovicích se dne 3. 2. 2018 uskutečnil již pátý ročník farního plesu, k poslechu a k tanci hrála skupina Špunt.
V programu plesu byla zahrnuta taneční soutěž a také vystoupení profesionálních tanečníků.
Během plesu se uskutečnila tombola.
Výtěžek z farního plesu bude věnován mládeži z farnosti a skautům.

Zde je odkaz na záznam vystoupení našich chlapů z farnosti - tradiční půlnoční překvapení :-).
Fotky z farního plesu 2018 najdete na adrese http://adamradous.rajce.idnes.cz/Farni_Ples_Letovice_2018/.

Farní ples

Katolická beseda zve na

5. farní ples,

který se uskuteční
v sobotu 3. února 2018 od 20.00 v Kulturním domě v Letovicích.
Více na plakátku.

Tříkrálová sbírka

Během letošní sbírky v Letovicích, Jasinově a Kladorubech se podařilo vybrat

93 677 Kč!

Koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Letovice Jana Bušová děkuje všem koledníkům, kteří věnovali svou energii na podporu dobré věci a rozdávali radost do našich domácností, i těm, kteří finančně přispěli a přijali je s úsměvem a vlídným slovem.
Oficiální plakátek.

Vánoční výzdoba

14. ledna 2018
v klášterním kostele se díky pomoci a podpoře mnoha ochotných a nadšených pomocníků zase povedla - děkujeme všem, ať už pekli a zdobili perníčky, stavěli stromky a rovnali svíčičky, či pobíhali s hadry a smetáky.
To, jak to letos o Vánocích vypadalo, si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

z 72
Články/