Jarní chaloupka 2018

4. března 2018, Lucie Teplá

První víkend v březnu jsme uspořádali již tradiční jarní farní chaloupku. Protože nás letos zaskočily chřipkové bacily, museli začátek farní chaloupky posunout až na sobotní odpoledne. Přálo nám počasí, proto jsme se nejprve vydali na krátkou vycházku.

Cestu jsme měli vyznačenou fáborky, které nás dovedli až do lesa. Tam pro nás byla připravená krásná lesní křížová cesta vyznačená obrázky Renaty Štolbové a doprovázená symboly k jednotlivým zastavením.U každého obrázku jsme museli najít dopis s krátkým poselstvím. Poslední obrázek zobrazující Vzkříšení jsme nalezli v našem kostele, kde jsme naše odpolední putování zakončili krátkou modlitbou.

Potom jsme se již promrzlí vrátili na faru, kde jsme se zahřáli teplým čajem, zpěvem písniček a různými hrami. Večer jsme si pustili na dobrou noc film o přátelství mezi malým chlapcem a opuštěným orlím mládětem.

Ráno jsme našli schovaný poklad a zakončili naší krátkou chaloupku mší svatou, kterou jsme doprovodili hezkou postní písničkou.